Lehet -e gyógyítani az alsó végtagok varikózisát műtét nélkül?

Az alsó végtagok varicosisát meglehetősen gyakori és félrevezető betegségnek tekintik, amely sérti az erek és az erek munkáját. A patológia miatt, a véráramlás folyamata romlik, az enyhe szöveti duzzanat megfigyelhető, a lábak megvilágításának és zsibbadásának érzése. De lehet -e varikozus műtét nélkül kezelni? A modern orvoslás számos biztonságos módszert kínál a betegség megszabadulására.

A varikoosák fejlődésének szakaszai

Az alsó végtagok varikózisának kialakulásának okai

Ennek a patológiának kialakulása több szakaszon megy keresztül. A varikozus vénák folyamatában a következő szakaszok különböznek:

  1. A vénás szelepek gyengülnek, és a fordított véráramlás zavar.
  2. A szelep meghibásodása lassan növekszik. Ennek eredményeként a visszatért folyadék nagy mennyisége felhalmozódik, és a szerv nyújtódik.
  3. A sérült erekben a vér késik. A stagnálás jelensége kialakul, amely lelassítja a véráramlás sebességét.
  4. Egy idő elteltével ez a folyamat befolyásolja a szomszédos zónákat és sérti a közeli szövetek táplálkozását.

A kezelési módszer megválasztását a betegség stádiuma határozza meg: a lábak varikozusának megszabadulhat műtét nélkül, csak a kezdeti szakaszokban.

A kezelés a korai szakaszban

A vénás szelep teljes irányú tevékenységének folytatásához vissza kell adnia a hangot az edénybe. A korai szakaszban műtét nélkül gyógyíthatja meg a varikoos vénákat.

A terápiás konzervatív módszernek átfogónak kell lennie, és a következőkből kell állnia:

  • az egészséges élet szabályainak betartása;
  • megfelelő táplálkozás;
  • az expozíció kompressziós módszereinek alkalmazása;
  • gyógyszerek szedése.

Az ilyen terápia hatékonyságát a betegség stádiuma, vágya, kitartása és életmódja határozza meg.

Életmód létrehozása

Az ülő vagy fordítva túl aktív, a pihenés hiánya, a rossz szokások jelenléte az alsó végtagokban károsodott véráramláshoz vezet.

A vaszkuláris hangzás folytatásához az életmódban néhány módosítást kell végrehajtani:

  1. Adagolja a sport számát. A fizikai aktivitás optimális típusait úszásnak, jóganak, fitnesznek (energiaterhelés nélkül), túrázásnak tekintik. Növelik az erek hangját és szűkítik a vénák réseit. A sport segít a lábadon lévő vénák eltávolításában műtét nélkül.
  2. A tevékenység és a nyugalom rendszerének létrehozása. Ha a szakmai tevékenysége hosszú üléshez szükséges, hazatérés után feküdjön kb. 20 percig emelt lábakkal. A hosszabb ideig tartó rendszeres állással rendszeresen keresztelje a lábát. Ez elősegíti a borjú izmainak csökkentését, ami növeli az érrendszer hangját.
  3. Hagyja el a rossz szokásokat. A dohányzás és az alkohol felgyorsítja a varikoosák fejlődési folyamatát. Egy idő elteltével a betegnek szüksége lehet műveletre.

A betegnek be kell állítania az étrendjét is: hagyja el az akut, zsíros és sült ételeket, szénsavas italokat, tagot; Csökkentse az édességek mennyiségét. Tenger gyümölcsei (kagylók, tintahal, garnélarák, tengeri káposzta), baromfi- és nyúlhús, máj, zöldségek, gyümölcsök, gabonafélék, frissen szorított gyümölcslevek segítik az érrendszer tónusának növelését.

Kompressziós ruházat

Kompressziós harisnya a varikozusokhoz

Az alsó végtagok varikózisának nem sebészeti kezelése elasztikus vászon (harisnya, rattuz) és kötszer segítségével végezhető. Az ilyen ágyneműt alvás után azonnal viselni kell, az ágyban fekve.

Az anti -varicóz -kompressziós kötöttáru megakadályozza a vénás falak későbbi nyújtását, és csökkenti a betegség negatív következményeinek megnyilvánulásának szintjét.

De meg kell érteni, hogy az ilyen típusú terápia nem független. Ezt orvosi kezeléssel és a helyes életmóddal kell kísérni.

A varikoosák kezelése gyógyszerekkel

A varikozus első jelei után azonnal meg kell konzultálni egy szakemberrel. A vénákban és edényekben lévő orvos flebológus.

A varikoosák gyógyszeres kezelése összetett. A kezdeti szakaszokban, amikor az edények bővülése továbbra is jelentéktelen, csak a külső gyógyszerek elegendőek. A későbbi szakaszokban szisztémás hatásokat kell használni.

A venotonikus csoport gyógyszereinek nagy részét növényi alapon készítik, tehát biztonságosak és elég ritkán okoznak mellékhatásokat.

Az orvosok és a komplex gyógyszeres kezelésben részesülő betegek áttekintése szerint a gyógyulási folyamat 3-4 nappal a kezelés megkezdése után kezdődik, és csak kenőcsöket használva-1-1,5 hónap után. A leghatékonyabb gyógyszert a kezelőorvosnak kell felírnia. Nem javasolt az önmagában való részvétel!

Hagyományos gyógyszer

A varikoos vénák meglehetősen hosszú betegség. Az emberek szenvedtek ettől a betegségtől és több évszázaddal ezelőtt. Ez idő alatt számos hagyományos gyógyszer receptet találtak ki.

Ezek közül a leghatékonyabb:

  1. Kék agyag tömörít. Az agyagot vízben oldják (a folyékony tészta konzisztenciája). A kötést a kapott tömegbe mártják, és 30–40 percig alkalmazzák az érintett területre. Ezután az agyagot meleg vízzel mossuk le.
  2. Reszelt fiatal burgonya tömörítése. A kapott tömeget az érintett területre alkalmazzák, és szoros kötszerrel rögzítik. A tömörítést folyamatosan lehet viselni, de rendszeresen változtathatja meg a töltést frissre.
  3. A varicose zöldségekből származó tinktúra. Két főzési módszer létezik. Az első módszer: a ló gesztenye virágzása előrehaladva van. Ezután a kapott alapanyagokat vodkával öntik és 7 napig ragaszkodnak. A kapott infúziót a tömörítésekhez és a dörzsöléshez használják.

A második módszer: A felfújt gesztenye gyümölcsök apró darabokra vágják. A ragaszkodás és a használat sémája hasonló az első recepthez. Ez az opció kiválóan alkalmas a sérült területek érzéstelenítésére.

  1. Tömörítse a féregből. 2 evőkanál főzéshez. l. A friss zúzott fűt egy pohár joghurttal keverjük össze. A gézkötést a kapott tömegben nedvesítik, és az érintett területre alkalmazzák. Tartsa a bőrt kb. 25-30 percig.
  2. A belső expozícióhoz ajánlott a lenmagot vagy a tök olajat (1 evőkanál), a szálat foltos tejbogáncsot (1 teáskanál), üres gyomoron.

És ellentétben azzal a ténnyel, hogy a varikoosák műtéti beavatkozás nélküli kezelésének ilyen módszerei biztonságosnak tűnnek, a flebológus konzultáció nem lesz szükségtelen.

Szélsőséges lépés - műtéti beavatkozás

A varikoosák kezelésének modern módszerei minimálisan invazív módszereket tartalmaznak. Mindegyikük a véna fizikai hatásain alapul.

A leghatékonyabb módszerek a következők:

  1. Az alsó végtagok vénáinak szkleroterápiája. Az eljárás során egy szklerizánsot vezetnek be az alsó láb (vagy a csípő) üregébe - egy anyagot ragasztó anyagfalakba. Modern körülmények között a habszkleroterápia módszere - a pénisz használata - garantálja annak maximális eloszlását a sérült területeken.
  2. Rádiófrekvenciás börtön az erek. A varikoosoktól való megszabadulást nagyfrekvenciás mikrohullámú rádió sugárzással végezzük: a fényt a vénás üregbe vezetik be helyi érzéstelenítés alkalmazásával. Ennek folyamatában a vér és az edény széles lumenje bezárul. Az eljárás körülbelül két órát tart, és nem igényel kórházi ápolást.
  3. A varikoosák kezelése lézerrel. Az eljárás hasonló a fentiekhez, de lézeres sugárzással hajtják végre. A módszer magas szintű hatékonyságú. A visszaesés öt évig hiányzik.

Az ilyen nem műtéti kezelési módszerek rosszul invazívak, és mégis károsítják a bőrt és az ereket. Végrehajtásuk után a betegnek kompressziós fehérneműt (kb. 2–4 hét) kell viselnie, terápiás gyakorlatokat kell folytatnia és sokat mozgatnia.

Megszabadulhat az alsó végtagok varikózusának műtéti beavatkozása nélkül! De ezt a betegséget könnyebben lehet megakadályozni, mint a teljes gyógymódot. Preventív célokból csak kényelmes cipőt kell viselni, figyelemmel kísérni a súlyát és enni, hagyni a rossz szokásokat, aktív életet élni.